Make your own free website on Tripod.com
 
TERENGGANU DARUL IMAN
MEMBANGUN MENURUT ISLAM

              KUALA LUMPUR, 18 Julai  -- Ketua Dewan Muslimat PAS
              Jamilah Ibrahim dan Pegawai Dakwah Majlis Agama Islam Kelantan
              Siti Zailah Mohd Yusof Selasa mengangkat sumpah sebagai
              anggota Dewan Negara.

              Mereka mengangkat sumpah di hadapan Yang Dipertua Dewan
              Negara Tan Sri Mohamed Ya'acob.

              Jamilah mengangkat sumpah bagi penggal kedua perkhidmatannya
              yang berkuatkuasa 26 Jun lepas. Penggal pertama beliau ialah dari
              17 Jun 1997 sehingga 16 Jun 2000.

              Pelantikan Siti Zailah, 37, sebagai anggota Dewan Negara
              berkuatkuasa 15 Jun 2000 dan akan tamat pada 14 Jun 2003.
              Beliau dipilih bagi menggantikan Senator Hunaizah Mohd Noor yang
              perkhidmatannya tamat pada 16 Jun.

              Jamilah dan Siti Zailah dipilih oleh Dewan Undangan Negeri
              Kelantan.

              Turut hadir pada majlis angkat sumpah itu ialah Timbalan Yang
              Dipertua Dewan Negara Datuk Michael Chen selain Senator Rosli
              Mat Hassan dan Senator Datuk Dr T. Marimuthu.